Měšťanský nábytek musel splňovat nejen užitnou funkci, ale i reprezentativní. Oproti venkovskému mobiliáři, býval vždy nákladněji zpracovaný a pro jeho výrobu byly výhradně používány dražší materiály i specializované výzdobné techniky.

U nábytku zámeckého často převyšovala funkce vysoce reprezentativní nad funkcí účelovou. Důležitá byla nejen nadstandardní kvalita, pečlivě vybrané materiály a stylové provedení podléhající dobové módě a mnohdy i nezměrným finančním možnostem objednavatele.

V těchto dvou nejhodnotnějších kategoriích u nás naleznete zaručeně originální nábytek z historických slohových období od 16. do 18. stol. jako je renesance, baroko, rokoko a klasicismus. Dále máme nábytek a další doplňky ve stylech ze století 19. Jedná se o empír, biedermeier, druhé rokoko, Ludvík Filip a široký výběr z období historizujících stylů, tzv. neo styly, které zdařile navazují na slavná období dávných šlechtických sídel a bohatost slavných rodů. Tyto mimořádné kusy nábytku, zakončuje plodné období secese, vzácně i kubismus a jeho formy i vyhledávané art-deco.

Zobrazen 1. – 40. z 91 výsledků